Licenca i dozvola za rad

Rješenjem Ministarstva prosvjete i kulture za organizovanje i obavljanje djelatnosti Univerziteta Sinergija br. 6-06-2337-6/05 od 14. 7. 2005. godine, utvrđeno je da Univerzitet Sinergija ispunjava kadrovske, prostorne i druge uslove za početak rada i obavljanje djelatnosti univerziteta saglasno Zakonu o Univerzitetu.

Rješenjem Osnovnog suda u Bijeljini br.1-1057/05 od 14. 9. 2005. godine Univerzitet je upisan u sudski registar u registarski uložak br. 1-5924.

Rješenjem Ministarstva prosvjete i kulture o ispunjenosti uslova za nastavak rada Univerziteta Sinergija br. 07.2-3598-1-3/07 od 20.08.2007.godine utvrđeno je da Univerzitet ispunjava sve potrebne uslove za obavljanje registrovane djelatnosti visokog obrazovanja.

U skladu sa pomenutim Rješenjem Ministarstvo prosvjete i kulture izdalo je DOZVOLU ZA RAD UNIVERZITETU SINERGIJA, BIJELJINA br. 07.2-9628/07 od 28. 12. 2007. godine za obavljanje djelatnosti visokog obrazovanja iz 7 studijskih programa na I ciklusu i 4 studijska programa na II ciklusu – Master studijama razvrstanih u 3 naučne oblasti.

Rješenjem Ministarstva prosvjete i kulture br. 07.023/600-4072/08 od 18. 7. 2008. godine Univerzitet je upisan u registar visokoškolskih ustanova kod Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske.

Na univerzitetu se izvodi nastava iz sljedećih licenciranih studijskih programa:

I CIKLUS STUDIJA

• Finansije i bankarstvo
  • Revizija i Računovodstvo
  • Marketing i trgovina
  • Pravo
  • Anglistika ( engleski jezik )
  • Računarstvo i informatika
  • Filmska i TV umjetnost
  • Gluma

Svi studijski programi vrednovani su sa 240 ECTS bodova i traju 4 ( četiri ) godine, osim studijskih programa Finansije i bankarstvo, Revizija i računovodstvo i Marketing i trgovina, koji se pored četvorogodišnjeg trajanja izvode i u trogodišnjem trajanju i vrednovani su sa 180 ECTS bodova.

II CIKLUS STUDIJA – MASTER STUDIJE

• Poslovna ekonomija,
  • Pravo,
  • Savremene informacione tehnologije i
  • Engleski jezik i književnost.

Svi studijski program na drugom ciklusu studija vrednovani su sa 60 ECTS bodova.