Udruženje građana “ŠA fest” – Konkurs za stipendije Fonda “Dalibor Popović Mikša” u akademskoj 2023/24. godini

Poštovani,

Udruženje građana “ŠA fest” objavilo je Konkurs za stipendije Fonda “Dalibor Popović Mikša” u akademskoj 2023/24. godini, za studente 2, 3. i 4. godine akademija i fakulteta likovne umjetnosti bez obzira na smjer. Osnovni uslovi su da kandidati imaju do 30 godina, da imaju status redovnog studenta, da su u tekućoj akademskoj godini prvi put upisani u godinu studija, da u dosadašnjem toku školovanja nisu obnovili nijednu godinu studija, te da ne primaju stipendiju drugog davaoca.

Prednost će imati uspješniji studenti i studenti slabijeg socijalno-ekonomskog statusa, studenti koji su osvajali nagrade, odnosno učestvovali u stručnim takmičenjima/konkursima/kolonijama, te studenti koji su aktivni po pitanju društveno odgovornih aktivnosti u zajednici u kojoj žive ili studiraju.

Stipendiranja će trajati 9 mjeseci u toku akademske 2023/24. godine, a studentima će mjesečno biti isplaćena stipendija u iznosu od 200 KM.

Rok za podnošenje prijava je 30 dana od dana objavljivanja Konkursa na internet stranici “ŠA festa” (konkurs objavljen 1. januara 2024. godine). Prijave, sa skeniranim ili fotografisanim potrebnim dokumentima, dostavljaju se na imejl adresu stipendije@shafest.com sa naslovom PRIJAVA NA KONKURS – IME I PREZIME.

Za sva dodatna pitanja vezana za konkurs, pišite na imejl adresu: stipendije@shafest.com

Više informacija na:

Molimo Vas da jasno i detaljno proučite smjernice i uslove Javnog poziva, jer je to jedini validni izvor informacija.